Viskon Kumaş Özellikleri
Viskon kumaş özellikleri sayesinde moda ve tekstil piyasasında çok tercih edilen bir kumaş türüdür.
Yeni Sezon Kumaş Türleri Hangileridir?
Kumaş türleri incelenirken modadan bağımsız olarak ele almak mümkün değildir.
Viskon Kumaş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Tekstil sektöründe viskon kumaş sıkça kullanılmaktadır. Rahat ve kullanımı kolay olan viskon kumaşın kullanım alanı oldukça geniştir
Viskon Kumaş Hangi Alanlarda Kullanılır?
Viskon kumaş kayın ağacından üretilir ve bir tekstil hammaddesidir. Benzer pamuk gibi selülozdan meydana gelmektedir
Tül Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?
Birçok giysi veya ürün yapımında kullanılan, saydam görünümlü, hafif dokuya sahip ince bir tül kumaş yapısındadır. Kumaşın yapısı olarak ufak deliklere de sahip olabilir.
Viskon Kumaş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Tekstil sektöründe viskon kumaş sıkça kullanılmaktadır. Rahat ve kullanımı kolay olan viskon kumaşın kullanım alanı oldukça geniştir. Viskon kumaş her türlü bluz, gömlek, pantolon, astar, elbise ya da eteklerde kullanılmaktadır
Tafta Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?
Kumaş çeşitleri arasında tafta kumaş oldukça tercih edilmektedir. Tafta kumaş son derece rahat ve şık görünüme sahip bir kumaş türüdür. Yapı ve duruş olarak sık ipliklerin dokunmasıyla meydana gelir. Dokuma işlemleri bez armür üzerinde yapılır.
Şile Bezi Kumaşı Nedir?
Şile bölgesinde ve çevrelerinde daha sık yapımı olan şile bezi kumaşı sağlık açısından da oldukça faydalı bir üründür.
Sonbaharda Kullanılması Önerilen Kumaş Türleri
Yaz ve kış mevsimi arasında kalan sonbahar insanların kıyafet seçiminde zorlandıkları aylardan birisidir ve hangi kumaş türleri sonbaharda tercih edilir zorluk çekerler.
Sandy Kumaş Nerelerde Kullanılır?
Yaz aylarının vazgeçilmez kumaşları arasında sandy kumaş yerini almaktadır. Yazlık bölgeler ve sıcak iklimlere karşı terletmeyen ve parlak cinste kumaşlardır.
Poplin Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kumaş türleri arasında poplin kumaş sıklıkla tercih edilir. Tekstil sektöründe ağırlıklı olarak kullanılan kumaşlardır. Poplin kumaş tercih edilecekse bu kumaşın özelliklerinin bilinmesi gerekir.
Payet Pullu Kumaş Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Günümüzde moda sektörünün gelişmesi ve artması ile beraber kumaş türlerinde de oldukça fazla artış söz konusu olmaya başladı.
Pamuklu Kumaş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Kullanım alanları olarak oldukça popüler olan kumaş çeşitlerinden bir tanesini de pamuklu kumaş oluşturmaktadır. Pamuklu kumaşın diğer bir ismi koton kumaştır. Günlük hayatta birçok giysi yapımında kullanılmaktadır.
Organze Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?
Piyasada bulunan ve insanlar tarafından kullanılmakta olan kumaşlar arasında organze kumaş yer alır. Bu kumaş pamuklu bir kumaştır. Ancak yapı olarak hem incedir hem de seyrek dokunmuştur.
Organze Kumaş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?
Bir kumaş çeşidi olan organze kumaş ince ve şeffaf yapıya sahiptir. Sık bir dokuma özelliği göstermez aksine seyrek şekilde dokunan bir türdür. Şeffaflık derecesi değişmektedir.
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?