Keten Kumaş

Keten kumaş, kenevir bitkisinden el edilen bir iple meydana getirilen kumaş türüdür. Kullanımı genel olarak bakıldığında yaz aylarında tercih edilen keten kumaş, büyük gözeneklere sahip olması hasebi ile giyildiği vücudun hava almasını sağlar. Bu sebeple genel de sıcak havalar da tercih edilir. Keten kumaş ürünlerinin en çok dikkat çeken özelliklerinin başında dayanıklı olması gelir. Görünüm itibari ile parlak bir yapıya sahip olan keten kumaş, esneklik açısından çok kullanışlı değildir.


Keten Kumaş Nerde Kullanılır

Keten kumaş, her mevsim kullanılabilir olmakla beraber yukarıda bahsettiğimiz gibi keten bitkisinden elde edilir. Yapısı pamuk lifine benzemektedir bu yüzden alerjik özellikleri bünyesinde bulundurmaz. Keten kumaşın bir diğer özelliği de insanlık tarafından ilk üretilen kumaş olmasıdır. Keten kumaş, halı, perde, çarşaf, örtü, halat, dekor ürünleri, kaliteli kağıt gibi giyim harici pek çok eşyada da kullanılmaktadır. Keten kumaş, özellikleri açısından incelenecek olursa; doğal olması ile başlayabiliriz. Keten kumaş, dayanıklıdır ve nemi tutar. Kolay kirlenmez, ve esneklik payı düşüktür. Vücudun hava almasına olanak sağladı için de genel de yazlarının değişilmez kumaş türü olabilir. Keten kumaş, tekstil sektörünün en çok kullandığı kumaş türlerinin başında gelir. Özellikle pantolon ve gömlekler de kullanılan keten kumaş, sadelik ve şıklığı kolay ve nispeten uygun fiyatlar ile sağlaması açısından özellikle daha klasik giyinmeyi tercih eden insanlar tarafından satın alınır. Tüm bunların yanı sıra keten kumaş, ütülenmesi zor bir üründür. Eğer keten kumaş doğru sıcaklıkta yıkanıp ütüleme işlemi gerçekleştirilmez ise kullanan kişiyi solma durumu ile karşı karşıya bırakabilir


Keten Kumaş Fiyatları

.

Keten kumaş fiyatları, diğer kumaş çeşitlerine göre daha uygunluk gösterebilir. Sizler de en uygun keten kumaş fiyatları için aslikumas.com web sitesini ziyaret edebilir ve sizlere sunduğumuz kredi kartına 12 taksit seçeneği ve kapıda ödeme imkanıyla en uygun keten kumaş fiyatlarınaerişim sağlayabilirsiniz.


Keten Kumaş Satın Al

Keten kumaş ve kumaş çeşitlerine aşağıdaki bağlantıyı takip ederek ulaşabilirsiniz.

aslikumas.com/desenli-krepler


aslikumas.com/keten-kumaslar

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 16 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?