Kumaş Türleri Nelerdir?
İplerin bir araya gelmesiyle oluşan yapıya kumaş denir, kumaş türleri ise farklı amaçlar doğrultusunda çeşitlenir. Bu sayede değişik kıyafet ve eşya modelleri için özel kumaşlar elde edilir.
Şifon Kumaş Nedir
Şifon kumaş nedir? Şifon, parlak ve göz alıcı dokusu ile kıyafetlere son dokunuşu vermenizi sağlayan şık ve şeffaf bir kumaştır.
Abiye Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Abiye kumaş seçimi özel günler için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Düğünler, nişanlar, toplantılar ya da yemek randevuları kısacası, her özel günde şık ve alımlı giyinmek hemen hemen herkesin öncelikli tercihidir.
Sonbaharda Kullanılması Önerilen Kumaş Türleri
Yaz ve kış mevsimi arasında kalan sonbahar insanların kıyafet seçiminde zorlandıkları aylardan birisidir ve hangi kumaş türleri sonbaharda tercih edilir zorluk çekerler.
Poplin Kumaş
Poplin kumaş, ince ipek iplik veya merserize kumaştan dokunan, sık yapılı, sıcak tutan, kışın kullanıma uygun bir kumaştır.
Kış Aylarında Kullanılması Gereken Kumaş Türleri
Yaz ayları aksine kış aylarında vücudun ısıya daha fazla ihtiyacı vardır. Hem ısı kaybını önlemek hem de içinde rahat edilecek olan sıcak tutan kumaşlı giysiler tercih etmek üşümeyi engelleyeceği gibi dar hissinin önüne geçmelidir. Kış aylarında kullanıl
Yeni Sezon Kumaş Türleri Hangileridir?
Kumaş türleri incelenirken modadan bağımsız olarak ele almak mümkün değildir.
Astar Kumaş Çeşitleri Nelerdir?
Astar kumaş hazırlanan giysilerde iç kısımdabkullanılan ve giysiye dair dikişlerle potlukları örtmeye yarayan bir kumaştır.
Poplin Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kumaş türleri arasında poplin kumaş sıklıkla tercih edilir. Tekstil sektöründe ağırlıklı olarak kullanılan kumaşlardır. Poplin kumaş tercih edilecekse bu kumaşın özelliklerinin bilinmesi gerekir.
Poplin Kumaş Fiyatları
Poplin kumaş fiyatları, kumaş kalitesine, markaya, piyasa standartlarına, sipariş verilen ölçüye, çeşide göre değişir.
Desenli Keten Kumaş Nedir?
Bir kumaş türü olan desenli keten kumaş yaz aylarında serinlik hissi vermesi nedeniyle daha çok tercih edilen bir kumaştır. Kumaşların kullanım alanı oldukça geniştir.
Viskon Kumaş Hangi Alanlarda Kullanılır?
Viskon kumaş kayın ağacından üretilir ve bir tekstil hammaddesidir. Benzer pamuk gibi selülozdan meydana gelmektedir
En Çok Tercih Edilen Kumaş Türleri Nelerdir?
Kullanıcılar en çok tercih edilen kumaş türleri hakkında araştırmalar sürdürmektedir. Kumaş giyimden eşyalara kadar birçok alanda hayat bulan bir nesnedir.
Astar Kumaş Nedir?
Günlük giyilen kıyafetler de sıklıkla kullanılan astar kumaş geniş kullanım alanlarına sahip kumaşlardır. Renk olarak beyaz veya opak görünüme sahiptirler.
Pamuklu Kumaş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Kullanım alanları olarak oldukça popüler olan kumaş çeşitlerinden bir tanesini de pamuklu kumaş oluşturmaktadır. Pamuklu kumaşın diğer bir ismi koton kumaştır. Günlük hayatta birçok giysi yapımında kullanılmaktadır.
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?