Organze Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?
Piyasada bulunan ve insanlar tarafından kullanılmakta olan kumaşlar arasında organze kumaş yer alır. Bu kumaş pamuklu bir kumaştır. Ancak yapı olarak hem incedir hem de seyrek dokunmuştur.
Poplin Kumaş Nedir
Poplin kumaş nedir? Poplin, yumuşak dokuya sahip, pamuk, yün, keten gibi farklı kumaşlarla üretilen, sık dokunmuş bir kumaştır.
Asetat Saten Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Eskiden günümüze kadar gelmeyi başaran asetat saten kumaş zarif görünümü nedeniyle ilgi odağı olmaya devam etmektedir.
Kumaş
Kumaş, elbise, örtü, yatak odası tekstili, bebek kıyafetleri, ev tekstili üretiminde kullanılan işlevsel ve ana malzemedir.
Kumaş Şerit Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Kumaş şerit ürünler, kıyafetlerde oldukça farklı dokunuşlar katabilmektedir. Kıyafetin kendi renginde ya da farklı renklerde seçenekler değerlendirilerek istenen sonuç alınabilir
Tafta Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?
Kumaş çeşitleri arasında tafta kumaş oldukça tercih edilmektedir. Tafta kumaş son derece rahat ve şık görünüme sahip bir kumaş türüdür. Yapı ve duruş olarak sık ipliklerin dokunmasıyla meydana gelir. Dokuma işlemleri bez armür üzerinde yapılır.
Şifon Kumaş Nedir
Şifon kumaş nedir? Şifon, parlak ve göz alıcı dokusu ile kıyafetlere son dokunuşu vermenizi sağlayan şık ve şeffaf bir kumaştır.
Abiye Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Abiye kumaş seçimi özel günler için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Düğünler, nişanlar, toplantılar ya da yemek randevuları kısacası, her özel günde şık ve alımlı giyinmek hemen hemen herkesin öncelikli tercihidir.
Kumaş Türleri Nelerdir?
İplerin bir araya gelmesiyle oluşan yapıya kumaş denir, kumaş türleri ise farklı amaçlar doğrultusunda çeşitlenir. Bu sayede değişik kıyafet ve eşya modelleri için özel kumaşlar elde edilir.
Kış Aylarında Kullanılması Gereken Kumaş Türleri
Yaz ayları aksine kış aylarında vücudun ısıya daha fazla ihtiyacı vardır. Hem ısı kaybını önlemek hem de içinde rahat edilecek olan sıcak tutan kumaşlı giysiler tercih etmek üşümeyi engelleyeceği gibi dar hissinin önüne geçmelidir. Kış aylarında kullanıl
Sonbaharda Kullanılması Önerilen Kumaş Türleri
Yaz ve kış mevsimi arasında kalan sonbahar insanların kıyafet seçiminde zorlandıkları aylardan birisidir ve hangi kumaş türleri sonbaharda tercih edilir zorluk çekerler.
Poplin Kumaş
Poplin kumaş, ince ipek iplik veya merserize kumaştan dokunan, sık yapılı, sıcak tutan, kışın kullanıma uygun bir kumaştır.
Astar Kumaş Çeşitleri Nelerdir?
Astar kumaş hazırlanan giysilerde iç kısımdabkullanılan ve giysiye dair dikişlerle potlukları örtmeye yarayan bir kumaştır.
Yeni Sezon Kumaş Türleri Hangileridir?
Kumaş türleri incelenirken modadan bağımsız olarak ele almak mümkün değildir.
Poplin Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kumaş türleri arasında poplin kumaş sıklıkla tercih edilir. Tekstil sektöründe ağırlıklı olarak kullanılan kumaşlardır. Poplin kumaş tercih edilecekse bu kumaşın özelliklerinin bilinmesi gerekir.
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?