Abiye Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Abiye kumaş seçimi özel günler için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Düğünler, nişanlar, toplantılar ya da yemek randevuları kısacası, her özel günde şık ve alımlı giyinmek hemen hemen herkesin öncelikli tercihidir.

Abiye Kumaş Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır

Öncelikle iyi bir elbise tercihi yapmak isteyen kişilerin kumaş seçimlerine özellikle dikkat etmesi gerekir.

Abiye kumaş seçimi yapılırken şunlara dikkat edilmelidir;

  • Abiye elbise modellerinde seçim yapılırken kumaş yapısı en önemli konular arasındadır buna dikkat edilmelidir. Katılacak organizasyona ve mekâna göre uygun tercihler yapılmalıdır.
  • Düğünler ve nişan törenlerinde saten ve polyester modeller tercih edilebilir.
  • Toplantı ya da yemeklerde de şifon ipek ya da saten kumaşlar doğru tercihler arasındadır.
  • Kumaş seçiminin yanında renk seçimi de abiye elbiselerde çok önemlidir. Bazı kişiler renk seçiminde zorlanabilir.

Bu durumda ise modası geçmeyen renklerden yana tercihler kullanılabilir. Bu renkler, dore, siyah, platin, neon dur. Bunların dışında turkuaz ve mavi de iddialı renkler arasındadır.

Abiye Tercihleri

Açık hava ya da kapalı mekânlara göre abiye tercihleri değişiklik gösterebilmektedir. Açık hava da bir gün geçirilecekse eğer, koyu tonda elbise seçimini, şık aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Ancak kapalı bir mekânda bulunulacaksa, bu sefer de tam tersi açık renkler ve sade abiye modelleri tercih edilebilir. Abiye kumaş seçimi yapılırken işin ehli olan kişilerden destek alınabilir.

Abiye Modelleri

Abiye modellerinde çeşitli önerilere açık olmak gerekir. Giyince yakışmaz diye düşündüğünüz bir model sizi harika gösterebilir. Bu konuda modacılar, genelde cesaretli olmayı önermektedir. Deneme yapmaktan çekinmemek gerekir. Abiye modellerinde cüretkâr olmayı seviyorsanız, tek omzu açık olan modelleri tercih edebilirsiniz. Askılı modeller, straples modeller yine tercihlerde ön sıraya alınmalıdır. Abiyelerde bacak ve sırt dekolteleri bayanları oldukça zarif gösterdiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Abiye Seçimi ve Aksesuarlar

Abiyede, kumaş seçimi ve mekâna göre renk seçimi yapıldıktan sonra diğer bir önemli konu ise elbette ki aksesuar seçimidir. Payetler ve ışıltılı taşlar eskimeyen, her dönemde modadan düşmeyen aksesuarlardır. Danteller ve şeffaf geçişler her dönemde zarif ayrıntılar olarak elbisede kendini göstermektedir. Abiye elbiselere uygun şık zarif aksesuarlar ile mekânın en alımlı kadını olmayı başarabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?