Desenli Penye Kumaş Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Desenli penye kumaş, kıyafet seçimlerinde ya da dekor alanlarında en sık karşılaşılan türlerdendir. Bu türe çok fazla karşılaşılmasının sebebi desenlere sahip olması olabilmektedir. Desenlere sahip olan kumaşlar sevilse de seçilirken bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • İçerisindeki desenler, insanlara huzur vermektedir. İç karartıcı kumaş desenlerinden uzak durulması gerekmektedir.
  • Desenli kumaşlar, sert, yumuşak, narin gibi dokulara sahip olabilmektedir. Çeşit çeşit olan modelleri isteğinize göre tercih edebilirsiniz.

Desenli Penye Kumaş Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Dekor ya da kıyafet gibi alanlarda kullanılabilen desenli penye kumaş, hem kıyafetlere şıklık getirirken hem de yaşam alanlarına şıklık taşımaktadır. Çiçek desenli modellerdeki desenli penye kumaşlar ile şık kombinleri hayatınıza katabilirsiniz. Birbirinden farklı modellerdeki bu kumaşlarda tercih, kişisel zevklere göre yapılmaktadır.

Bu kumaş türü bir kumaş olarak bilinse de aynı zamanda pamuk ipliğidir. Penye kumaşlar ince yapıda olduğu içinde çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle hamile kadınlara hareket özgürlüğü sağlamaktadır. Dayanıklı, pürüzsüz ve parlak yapıya sahiptirler. Ayrıca penye kumaşlar, sıcak sudan zarar görmemektedir. Bu da tercih edilmesindeki önemli sebeplerdendir.

Kumaşlarda Kalite Nasıl Anlaşılır?

Kumaş, desenli penye kumaş ya da başka kumaş olsa dahi, kalitesini anlayabilmek mümkündür. Kumaşın kalitesini anlayabilmek için, ürünü alıp elinizle açmaya çalışın boşlukları görmeye çalışarak da kaliteyi anlayabilirsiniz. Eğer alacağınız desenli penye kumaş ya da başka kumaş türlerinde açık fermuar varsa uzak durun. Metal fermuarlar her zaman daha güvenlidir. Ayrıca fermuar ve ürünlerin uzunluğunun eşit olduğuna da dikkat edin. Böylece kumaş kalitesini anlamakta kolaylık sağlayabilirsiniz.

Sağlığa Zararlı Kumaşlar Hangileridir?

Kumaşların kalitesini anlamak kolaydır. Bazı kumaşlar vardır ki insan sağlığı için tehlike arz etmektedir. Polyester, akrilik, naylon olan kumaşlardan uzak durmak gerekmektedir. Bu kumaşların içerisinde yer alan zararlı kimyasallar insana zarar verebilmektedir. Vücuda temas etmesi sebebiyle, ciddi zararlara sebep olabilmektedir. Özellikle polyester kumaş en zararlılarıdır. Naylon ve plastikten oluşturularak bir araya getirilmektedir. Derinin hava almasını engeller ve cilt hastalıklarına neden olabilmektedir. Penye, pamuk gibi kaliteli kumaşlar kullanılmalıdır.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?