Fisto Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Tekstil sektöründe ve tekstil ürünlerinde çeşitli kumaş türleri kullanılmakta ve bunlardan biriside fisto kumaş türüdür. Nakışları olan, dantel görünümlü, delikli kumaş türü olarak tanımlanmaktadır. Pamuklu kumaş türlerinden birisidir ve bayanların günlük kıyafetlerinde tercih edilmektedir. Kıyafetlerin tamamında ya da belirli bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Fisto Kumaş Kullanım Yerleri

Fisto kumaş daha çok kıyafetlerde tercih edilirken, ev tekstilinde de çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır.

Kullanım yerleri olarak şunlar sıralanabilir;

  • Bluz
  • Gömlek
  • Etek
  • Elbise
  • Ceket
  • Ev tekstili
  • Çarşaf takımı
  • Yatak örtüsü

Kumaş üzerinde bulunan delikler üzerine farklı nakış işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu özelliği ile istenilen işlemlerin yapılmasını kolaylaştırmakta ve yeni ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Kumaş Yapısı

Giysi ve ev tekstil ürünlerinde kullanılan fisto kumaş ürünlerinin ana materyali pamuktur. Pamuklu kumaşlar arasında yer almakta ve pamuk özelliği ile günlük kıyafetlerde en çok tercih edilen kumaş türü olarak kullanılmaktadır. Günlük kıyafetlerin birçok bölümünde parça olarak kullanılabilmekte ve yeni tarzların oluşturulmasını sağlamaktadır. Dantel desenleri pamuklu olduğu için cildi rahatsız etmemekte, terleme oluşturmamaktadır.

Rahat Kullanım

Fisto türü kumaş ürünler, delikli yapısı sayesinde hava almasını sağlamakta ve ciltte oluşacak terlemeyi önlemektedir. Terlemeyi önlediği için rahat kullanım sağlamaktadır. Pamuklu yapısı ile yumuşak ve rahat kullanım sağlamasının yanı sıra, nakışlı, dantelli görüntüsü ile daha güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Ürünlerde nakışlı görüntüsü ile birlikte doğal olarak da kullanılabilmektedir.

Bebek Ürünleri

Bebekler için kullanılan tekstil ürünlerinin pamuklu ve yumuşak olması istenmektedir. Bunun için fisto türü kumaş ürünleri tercih edilmektedir. Bebek ürünleri olarak, nevresim takımı, kundak, alt açma, elbise gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Pamuklu olduğu için düşük ısıda yıkanmalıdır.

Yıkama Yöntemi

Kumaşlar, dokuma yapısı ve malzemesine göre farklı yıkama yöntemleri ile kullanılmaktadır. Pamuklu yapısından dolayı fisto türü kumaşlar için 30° sıcak suda yıkanması tavsiye edilmektedir. Yıkama yöntemlerinde leke çıkartıcı özelliği olan güçlü deterjanların kullanılmaması, renkli deterjanların kullanılmasının uygun olduğu belirtilmektedir. Her kullanıcı, satın aldığı ürün için belirtilen yıkama talimatlarına uyarak yıkama yaptığında ürünü uzun süre kullanabilecektir.

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?