Poplin Kumaş Nerelerde Kullanılır

Poplin Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Poplin, iplik dokuma ile oluşturulan bir tür sık dokunmuş kumaştır. Peki, poplin kumaş nerelerde kullanılır? Bu kumaş çeşidinin kullanım alanı biraz geniştir. Sadece kıyafetlerde değil, ev tekstili ürünlerinde özellikle yatak odası takımlarında, çarşaf ve nevresim takımı üretiminde kullanılır.

Kullanım alanları arasında ayrıca poplin elbise, tayt, şalvar, pantolon, gömlek gibi çok sayıda kıyafet bulunur. Bunların her biri birbirinden şık olmak üzere, farklı desenlerde ve renklerde tasarlanır. Ev içi giyimden günlük giyime ve kaban, trençkot gibi dış giyime kadar çok sayıda kıyafet seçeneği için poplin kullanılır. Şort, pijama, bebek nevresimleri ve bebek kıyafetleri de dahil olmak üretim alanları bulunur.

Poplin Kumaş Nerelerde Kullanılır? Kullanım Alanları

Kullanım alanı kadar kişisel zevklerin de kumaş seçiminde etkili olduğu düşünülürse poplin kumaş çeşitleri göz önünde bulunmalıdır. “Poplin kumaş nerelerde kullanılır?” sorusuna bir sınıflandırma yapacak olursak:

·         Bebek giyim

·         Yetişkin giyim

·         Nevresim

·         Bebek nevresimi

·         Dış giyim (kaban, trençkot)

·         Aksesuar (şal) gibi bir liste karşımıza çıkar.

Poplin kumaşlarda desenler, hangi tür üretim yapılabileceği konusunda önemli bir ipucu verebilir. Örneğin daha sade ve şık tasarımlar, puantiyeli ve küçük desenler gömlek üretiminde kullanılabilir. Daha büyük desenli kumaşlar, pijama, şalvar, nevresim gibi üretimlerde tercih edilebilir. Düz renk olanlar ise daha çok dış giyim, şık gömlek modelleri, elbiseler gibi kıyafetlerin üretiminde kullanılabilir.

Poplin Kumaş İle Yapılabilecekler Nelerdir?

Poplin kumaş, ev tekstili ve kıyafet üretiminde kullanılan işlevsel ve sağlıklı kumaş türlerinden biridir. Terletmeyen özelliği ile oldukça fazla sevilir. Özellikle yaz aylarında kolay bir kullanımı bulunur. Bebeklerin cildine uygun hassasiyeti ile bebek kıyafetleri üretiminde büyük bir avantaj sağlar. Bebek mama önlüğü, bebek battaniyesi gibi ürünlerde de poplin kumaş tercih edilir. Bunun yanında poplin kumaş kullanım alanları günlük salaş kıyafetler, tişörtler, eşofmanlar şeklinde sıralanabilir. Bu kumaş çeşidi, en salaş ve rahat aynı zamanda da şık görünümlü kıyafetleri üretmeye yardımcıdır. Kullanım amacına göre çeşitli renklere ve modellere sahip olması da seçim yaparken kendi zevkinize uygun olanı bulmanızı kolaylaştırır.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?