Şifon Kumaş Nerelerde Kullanılır

Şifon Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Şıklığı, inceliği, zarifliği ile ön plana çıkan şifon kumaş nerelerde kullanılır?  Öncelikle abiye sektöründe elbise, tulum, etek ve bluz gibi ürünlerin dikimi için şifon kumaş kullanıldığını söyleyebiliriz. Hafif parlak, şeffaf ve ışığı geçiren bir kumaş olan şifon ile eşarp ve şal üretimi yapılır. Tesettür giyimin en temel malzemelerinden biri olan bu kumaş türü, sadece eşarp ve şal üretimi için değil, aynı zamanda özel kıyafet tasarımlarında kullanılır. Buna ilaveten ev tekstili ürünlerinde şifon kullanımının yaygınlaştığını söylemek yanlış olmaz. Kumaşın kullanımı genellikle, abiye, tesettür, ev tekstiline yöneliktir. Avantajlı bir kullanımı bulunan şifon, düşük ısıda ütülenmeye uygundur. Bu yolla kırışıklıkları çok kolay şekilde giderilebilir. Kolay ütü özelliği ile özel gecelerde rahat ederek ve kusursuz görünümle ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz.

Şifon Kumaş Nerelerde Kullanılır? Kullanım Alanları

Abiye, tesettür ve ev tekstilinde kullanıldığından bahsettiğimiz kumaş için bu konuyu biraz daha detaylandırabiliriz. “Şifon kumaş nerelerde kullanılır?” dediğimizde abiye kıyafetlerin belden ayağa kadar olan kısmını söyleyebiliriz. Abiye elbiselerde bu kullanım şekli oldukça yaygındır. Böylece hem gösterişli hem de göze hitap eden şık tasarımlı elbiseler oluşturulur. Ayrıca kol detayında kullanılan şifon kumaşlar, tek kat olması halinde transparanlık sağlayarak elbiselere farklı bir hava katar. Şal ya da eşarp olarak kullanıldığında ise özellikle cemiyetlerde, özel dua gruplarında kullanılan şallar, şıklığı ve gösterişi yansıtır.Ev Tekstilinde Şifon Kumaş Kullanımı

Ev tekstili de kumaşların kullanıldığı aktif sektörlerden biridir. Zarif görünüme sahip olması nedeniyle ev tekstilinde şifon kumaş kullanımı oldukça fazladır. Örneğin yemek takımları için kullanılan masaların üzerine örtülen masa örtüleri, vitrinlerde, konsollarda ve kitaplıklarda kullanılmak üzere diktirilmiş raf örtüleri ev tekstilinin en güzel örneklerindendir. Bu özellikleri ile şifon kumaşlar, yaygın kullanıma sahiptir. Ayrıca özel gün süslemelerinde bazen duvarlarda ve yatak kenarlarında kullanılan özel süsler için de şifon tercih edilebilir. Zengin bir kullanım alanına sahip olan şifon yumuşak bir kumaştır. Makinede düşük ısıda yıkanarak uzun süre kullanılabilir. Siz de bu kalitede kıyafetler ve ev tekstili ürünleri için “şifon kumaş satın al” avantajından yararlanın!

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?