Sonbaharda Kullanılması Önerilen Kumaş Türleri

Yaz ve kış mevsimi arasında kalan sonbahar insanların kıyafet seçiminde zorlandıkları aylardan birisidir ve hangi kumaş türleri sonbaharda tercih edilir zorluk çekerler. Çünkü bu aydaki soğuk veya sıcak durumu günden güne farklılık gösterir. Bunun için insanlar hem sıcak hem de serin havada kullanıma uygun olan kumaşlardan üretilmiş olan ürünleri tercih ederler.

Sonbahara Uygun Kumaş Türleri

Sonbahar aylarına uygun olan kumaş türleriinsanların sonbahar modasını takip etmek için aynı zamanda da kendilerini rahat hissetmeleri için tercih edebilecekleri kumaş türleridir.

Sonbaharda kullanıma uygun olan kumaş türlerinden bir kısmının isimleri şöyledir;

  • Deri kumaşlar
  • Pamuk kumaşlar
  • Liyosel kumaşlar
  • Şanel kumaşlar
  • Keten kumaşlar

Bu kumaşlar nem tutmaması ve bu sebeple de terlemeye sebep olmaması nedeniyle tercih edilirler. Kumaşların sonbaharda tercih edilme sebebi ise yumuşak ve hafif olmasıdır. Bunun dışında sonbahara uygun olan kumaşların alerji yapma gibi özellikleri yoktur.

Deri Sonbahar Kumaşları

Deri sonbahar için ideal olan kumaş türleriarasında yer alır. Derinin serin tutma aynı zamanda da soğuğu içeri almama gibi özelliklerinin olması kumaşı Eylül, Ekim ve Kasım ayları için ideal olmasını sağlar. Ayrıca deri kumaşlar nefes alma özelliği bulunan kumaşlardır. Deriden yapılmış olan kıyafetleri satın alan kişilerin ise derinin bakımına dikkat etmeleri gerekir. Özellikle güneşten uzak tutularak güneşten etkilenmesinin önüne geçilmesi sağlanır.

Sonbahara Özel Kullanılabilen Pamuklu Kumaşlar

İnsanların özellikle sonbahar aylarında kullanabilecekleri kumaşlardan birisi de pamuklu kumaşlardır. Bu kumaşlar yumuşak yapıya sahiptirler. Ayrıca bu kumaşların nem çekme özelliği bulunur. Pamuklu kumaşların diğer özelliği ise nefes alabilmesidir. Bu sebeple pamuklu kumaşlardan yapılmış olan kıyafetler giyen kişileri rahatsız etmez. Ayrıca bu kumaşların alerji yapma özelliği yoktur.

Sonbaharda Kullanıma Uygun Liyosel Kumaşlar

Giydikleri kıyafetlerle rahat etmek isteyen kişiler uygun olan kumaşlar arasında liyosel kumaşlarda bulunur. Bu kumaşlar meşe, okaliptus ve huş ağaçlarından elde edilen selülizin kullanılmasıyla üretilir. Bu kumaşların en iyi yanı buruşma yapmıyor olmasıdır. Ayrıca diğer sonbahar kumaşları gibi terleme yapmaz ve nemi çekme özelliği vardır.

Sonbahar Aylarında Kullanılabilecek Şanel Kumaşlar

Şanel kumaşlar ceket, mont, kaban ve pardesü gibi ürünlerin üretiminde kullanılan kumaşlardır. Ağırca bahar aylarında kişilerin terlemesini engelleyerek onların sorunsuz gün geçirmelerini sağlar. Sonbaharda kullanılan şanel kumaşlar ise abiye türü elbiselerin üretiminde de kullanılırlar.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?