Viskon Kumaş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Tekstil sektöründe viskon kumaş sıkça kullanılmaktadır. Rahat ve kullanımı kolay olan viskon kumaşın kullanım alanı oldukça geniştir. Viskon kumaş her türlü bluz, gömlek, pantolon, astar, elbise ya da eteklerde kullanılmaktadır. Pamuğa göre daha fazla tercih edilmektedir ve daha kalitelidir. Doğal bir kumaş türüdür. Terletmez ve ten ile uyumlu bir kumaştır.

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon kumaşının avantajlı özellikleri fazladır. Bu yüzden tekstil sektöründe viskon kumaş çok tercih edilmektedir.

Viskon kumaşının özellikler şu şekildedir;

  • İyi bir nem emicidir
  • Çok rahat bir kumaştır
  • Zarif bir görüntüsü vardır
  • Şişme özelliği yüksek olduğundan su emiciliği oldukça yüksektir
  • Renkleri daima canlı tutar
  • Pamuğa göre çok daha fazla esner
  • Terletmez
  • Hava alan bir kumaştır
  • Baskıya dayanıklıdır

Bunlar viskon kumaşın özellikleri olmaktadır. Bunlar viskon kumaşın en belirgin özelliklerindendir.

Viskon Kumaşın Kullanım Alanları

Kullanım alanı çok fazla olan bir kumaştır. Gömlek, bluz, tişört, astar, iç giyim ve hatta dekorasyonda bile kullanılmaktadır. Bazen abiyeler için de kullanılmaktadır. Yapısı son derece rahat ve kaygandır. Hazır giyim alanında çok fazla kullanılmaktadır.

Viskon Kumaş Nasıl Yıkanmalıdır?

Vİskon kumaşı elde yıkamak daha doğru olacaktır. Eğer çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız 30 derecede yıkamak uygun olacaktır. Sıkma devri de düşük tutulmalıdır. Elde yıkarsanız kumaşın ömrü uzayacaktır. Ancak elde yıkarken de ılık su tercih etmeniz gerekmektedir. Kumaş hassas olduğu için sert hareketlerle sıkmamak önemlidir.

Kurutmak için ise makine yerine, güneş almayan açık bir alanda kurutmak en mantıklısı olacaktır. Ütülemek için ise orta dereceli bir ısı kullanmalısınız. İpek kumaş için özel bir ısı dereceniz varsa bunu kullanabilirsiniz. Ön kısmından ütülemek istiyorsanız, parlamayı önlemek için baskı bezi kullanmalısınız. Böylece viskon kumaş en sağlıklı şekilde temizlenmiş ve ütülenmiş olacaktır.

Viskon Kumaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle kumaş alacağınız yeri iyi seçmelisiniz. Her yerde kaliteli viskon bulamayabilirsiniz. Kumaşı detaylı bir şekilde kontrol etmelisiniz. Hatta üzerinde küçük denemeler yapabilirsiniz. Böylece sahte kumaş tuzağına düşmemiş olursunuz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Kumaş
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?