Pamuklu Kumaş

Pamuklu kumaş, uzun yıllardır insanlığın tercih ettiği ve çok sık kullandığı kumaş türlerinin başında geliyor. Tarlalardan elde edilen pamuk bitkinisin bir iplik haline getirilerek dokuma işlemleri geçirilmesi sonucu elde edilen pamuk kumaş, oldukça kullanışlı ve kalitelidir. Pamuk kumaş yalıtım özelliğine sahiptir, bu özelliği pamuğun havayı çekme özelliği sayesinde sağlar. Pamuk içindeki elyaf sayesinde güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Esnekliği ve emiciliği azdır. Pamuklu kumaş yüksek nem hapsetme oranı ile giyen kişinin terleme yapmasının önüne bir engel teşkil eder. Pamuklu kumaş, sentetik kumaş ile karıştırıldığı takdir de kolay ütülenebilir bir hal alır. Pamuklu kumaş, yıkandığı zaman emicilik özelliği yüksek olduğu için geç kurur.


Pamuklu Kumaş Nerede Kullanılır

Pamuklu kumaş, kullanım alanı açısından çok yaygın olarak görülür. Gömlek, bluz, tişört, yastık, yorgan, çarşaf ve iç çamaşırlarında tercih edilir. Özellikle yaz aylarında artan deri hastalıklarının en büyük sebebi giyilen giysi ve iç çamaşırlarının kumaş çeşitleridir. Pamuklu kumaş, sentetik kumaşlara göre daha sağlıklıdır. Pamuklu kumaş, deri üzerinde oluşan teri emer ve vücudun nefes almasını sağlar. Sentetik kumaşlar ise terlemeyi artırarak deri hastalıklarına davetiye çıkarır. Özellikle aşırı sıcak havalardan en çok etkilenen bebekler ve çocuklar, pamuklu kumaş ile üretilmiş ürünleri tercih etmelidir. Çünkü pamuklu kumaşlar, sıcak havalara; nem ve tere karşı vücuda adeta bir kalkan görevi görerek vücudu koruyor. Kendi kişisel sağlığınız ve bebeklerinizin özellikle cilt ve deri sağlığı için sizler de pamuklu kumaş tercih etmelisiniz.


Pamuklu Kumaş Fiyatları

Pamuklu kumaş fiyatları dolayısı ile insanların sentetik kumaşlara sevk edebiliyor. Ama pamuklu kumaş fiyatları uygun ödeme seçenekleri ile aslikumas.com üzerinde sizler için avantajlı bir hale geldi. Sizler de aslikumas.com web sitemizi ziyaret ederek uygun pamuklu kumaş fiyatlarına kredi kartına 12 taksit ve kapıda ödeme seçeneği ile ulaşabilirsiniz.

Pamuklu kumaş satın al


Pamuklu kumaşlar ve çeşitlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

aslikumas.com/pamuklu-kumaslar


Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 62 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?