Poplin Kumaş

Poplin kumaş, 1400’lü yıllarda Fransa çevrelerinde keşfedilmiş olan bir kumaş türüdür. 600 yılı geçkin süredir yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Poplin kumaş, genelde penye pamuk ipliği ile üretilir. Poplin kumaş, görünüm olarak ipeksi bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan yumuşak ve rahat bir kumaş türüdür. Poplin kumaş, ince ipliğin sık bir şekilde dokunması ile meydana gelir. Günümüz de özellikle nevresim, pike ve çarşaflar da kullanılır. Poplin kumaş özelliklerinden bahsedecek olursak; yumuşak bir dokuya sahiptir, pamuklu dokuma tekniği ile elde edilir, bebek örtüleri ve çarşafları gibi kullanım alanları vardır. Poplin kumaş ince olmasına rağmen giyen kişiyi sıcak tutması ile dikkat çeker.


Poplin Kumaş Nerede Kullanılır

Poplin kumaş uzun yıllardır geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle bebek ve çocuk giyimi başta olmak üzere kışlık gömlek, kazak, süveter, polar tarzı giysiler gibi bir çok ürünün elde edilmesinde ilk tercih olarak akla gelir. Poplin kumaş, ince yapısına rağmen kullanan kişileri müthiş sıcak tutması ile meşhurdur. O yüzden genellikle kış aylarının vazgeçilmez kumaş çeşidi olan poplin kumaş, soğuk kış aylarının vazgeçilmez seçeneğidir. Bunun yanı sıra poplin kumaş, gömlek üretiminde de çok sık kullanıldığı görülmektedir. Sık ve ince dokusu, şık görünümü ve ipeksi yapısı özellikle dikkat çekmeyi sadelik ve şıklık ile sağlayan bir çok insanın aradığı kumaş türüdür.


Poplin Kumaş Fiyatları

Poplin kumaş fiyatları, kullanıldığı alan ve üretildiği hammaddeye göre sık sık değişiklik gösterebilir. En uygun poplin kumaş fiyatları, kısa bir araştırma ile bulunabilir. Poplin kumaş fiyatları konusunda iddalı olan aslikumas.com web sitesi de sizleri bu konuda bilgilendirmek için bekliyor. Uygun poplin kumaş fiyatları ve kredi kartına 12 taksit seçeneği ile beraber kapıda ödeme imkanına da sahip olmak için aslikumas.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Poplin Kumaş Satın Al


Poplin kumaşlar çeşitlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

aslikumas.com/poplin-kumaslar

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 14 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?