Şile Bezi

Şile bezi, yüz yıllardır insanların hayatlarında oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip kumaş türüdür. Üzerine giyen kişiyi ferah tutup rahatlama özelliğine sahip şile bezi, farklı kullanım alanları ile dikkat çekmektedir.  Halk ağzı ile tiril tiril ifadesini kullanılarak ifade edilir. Yaz aylarında insanların ekstra rahatlık ve konfor sağlaması amacı ile tercih edilmektedir. Doğru ve kaliteli üretim ile elde edilmiş şile bezi muazzam konfor ve rahatlığı size şık bir görünüm ile entegre ederek sergiler. İnsanların şile bezi ile üretilmiş pantolonları da özellikle yaz aylarında rahatlığı için tercih ettiği sıkça görülmüştür. Şile bezi, ismini İstanbul sınırları içerisinde yer alan Şile ilçesinden almaktadır.kumaşın şile sahiline serilmesi ile sahilde denizin tuzunu emsin, kurusun, dayanıklılaşsın. Dünyanın en uzun ikinci sahili olan şile sahili de bu iş için çok elverişlidir. Tam anlamıyla yazlık bir kumaş olan şile bezi pamuklu olduğu için teri kolay emer ve kırışık gibi görünen yerlerin arasından hava alarak oldukça serin tuttuğundan günümüzde gömlek olarak tekstil sektöründe kullanılmaktadır.


Şile Bezi Nerede Kullanılır

Şile bezi yüzde yüz pamuk ipliğinden üretilen bir kumaş türüdür. Pamuk ipliği sayesinde kazandığı özelliklerin başında nemi çekmek gelir.Bu nedenle Şile bezinden üretilen kumaşlar yoğun olarak yazlık gömlek, pantolon, bluz gibi kıyafetlerin üretiminde kullanılır.Şile bezi,  giyim ürünlerinin yanı sıra ev tekstili alanında da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Şile bezinden sehpa, masa ve yatak örtüsü gibi birçok ürün üretilebilmektedir.


Şile Bezi Fiyatları

Şile bezi fiyatları, genelde çok yüksek değildir. Ama her uygun şile bezi fiyatları da sizi aldatmasın. Kaliteli ve uygun şile bezi  fiyatları için aslikumas.com adresini ziyaret edip kredi kartına 12 taksit ve kapıda ödeme seçenekleri ile alışveriş yapabilirsiniz.


Şile bezi satın al


Siz de alternatifli seçimler ve uygun fiyatlarla şile bezi satın almak için web sitemizi ziyaret edebilir ve şile bezi satın almak için uygun seçeneklerle alışveriş yapabilirsiniz.Şile Bezi çeşitlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

aslikumas.com/sile-bezi-

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 5 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?